View Single Post
Stary 07-01-2023, 12:44   #6
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Jakie prawidłowe ciśnienie paliwa 2.0 tdci 136 km? Wysokie spalanie

No właśnie ten zawór powinien spuszczać nadmiar ciśnienia na przykład po zdjęciu nogi z gazu i zastanawiam czy robi to w pełnym zakresie albo czy nie robi za wolno. Szukam jakiejś zależności w którym momencie on tyle spala. Wszyscy piszą że 7-8 litrów po mieście i to nawet w większych modelach, u mnie 12-13 lekką nogą, czyli 4-5 litrów za dużo lub 50% za dużo. Na autostradzie 7 z hakiem, zamiast 5,5-6, więc 1-1,5 litra więcej lub 20% więcej, mniejsza różnica. Więc zastanawiam się czy to przepalanie nie następuję przy takim trybie jazdy z częstym hamowaniem, zwalnianiem, zdejmowaniem nogi z gazu. Z drugiej strony jak kiedyś dawałem bezpośrednio Liqui Moly do pompy, to z powrotu z pompy wracało ciurkiem elegancko, ale to na postoju i na niskim ciśnieniu. W sumie mam zamiar odłączyć ten zawór i zobaczyć co będzie, chociaż chętnie bym się przejechał i porównał z innym autem jak szybko spada ciśnienie po odjęciu gazu.

Dpf jest cały czas lekko przytkany, ale trudno się dziwić przy takim spalaniu, wypala się za często, ale już był wycięty, wyłączony, jeździłem kilka miesięcy z pustą puszką którą mam do dzisiaj w szafie i spalanie spadło w granicach błędu pomiarowego, do 0,5l max. Ogólnie to wycinanie to jest bzdura, musiałem to wstawiać z powrotem. Przy takim spalaniu oczywiście że się zapycha, płukałem potem dpf i katalizator, nic to nie zmienia, nie ma większej różnicy w spalaniu czy ten dpf jest, nie ma czy czy jest przytkany. Ale to może wynikac z poziomu tego spalania, tu nie ma już w ogóle żadnej różnicy, on i tak tyle spala jakby był zaprogramowany na 12 litrów i nawet styl jazdy nie robi różnicy, i tak tyle spali nieważne czy się jedzie dynamicznie, normalnie czy jak emeryt, więc z dpf'em może być tak samo, może przy 7 litrach byłaby różnica, u mnie już nie ma.

Nie no, ten typ tak nie ma, ponad 12 litrów to przesada, wszyscy mówią że to jest wręcz niemożliwe.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem