Temat: [Ranger 2011-2022] FORSCAN //Wątek zbiorczy
View Single Post
Stary 01-01-2023, 21:30   #1
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie FORSCAN //Wątek zbiorczy

Witajcie,

Nie znalazłem podobnego wątku, więc proponuję aby tutaj wstawiać co i jak zmienić aby uzyskać dostęp do ukrytych funkcji naszych taczek. U mnie Ranger Limited 2022, w innych rocznikach opcje mogą być inne.

Auto mam parę miesięcy, więc jeszcze nie do końca udało mi się wszystko znaleźć, bardziej z braku czasu ale poniżej lista rzeczy, które można zaprogramować sobie FORSCANem w GUI settings (wystarczy zmienić wartość danej opcji)

Hyperblink (szybkie miganie jak przy spalonej żarówce) przy zmianie żarówek na LED (warto to zrobić we wszystkich opcjach gdzie jest napisane OUTAGE):
Front Bulb Turn Outage w BdyCM (BCM)
Rear Bulb/LED Turn Outage w BdyCM (BCM)


Chwilowa wartość zużycia paliwa (widoczne w menu):
Instant Fuel Economy Display w IPC

Tryb terenowy w menu:
Off Road Gauge w IPC
Off Road Screen w IPC


Włączają się halogeny przy włączeniu kierunkowskazów:
Corner Light Mode for Fog Lights w BdyCM (BCM)

Pokazuje rozdział mocy w trakcie jazdy, na które koła przekazywany jest moment;
Intelligent 4WD Gauge w IPC
Intelligent 4WD Gauge Mode Feature w IPC

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Automatyczne ryglowanie drzwi po rozpoczęciu jazdy po 20 km/h, należy w IPC i BCM zmienić kilka bitów zgodnie z poniższym schematem:
IPC 720-01-01 XXX*---XXXX --- XXXX
* = F

BdyCM 726-15-01 X*X*---X*X* ---X*XX

* = 1 = default on
* = 0 = default off



Generalnie jest sporo tych opcji (dźwięk niezapiętych pasów, wyłączenie Start&Stop itp), więc proponuję zaopatrzyć się w kabel i do dzieła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Osobiście używam tego sprzętu:
https://www.amazon.de/gp/product/B09...?ie=UTF8&psc=1

Jest też możliwość ustawienia wielkości zbiornika na podstawie której liczone jest DTE (Distance Till Empty), czyli kiedy tak naprawdę kiedy zaczyna świecić się rezerwa. Jeszcze nie testowałem tego, ale z uwagi na to, że przy niby pustym zbiorniku, wchodzi tam ledwie 68-70 litrów zamiast obiecanych 80, można byłoby się tym pobawić. Na razie pozmieniałem kilka opcji w IPC i zobaczymy.


Zapraszam do wstawiania sprawdzonych modyfikacji znalezionych w FORSCAN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 02-01-2023 o 13:43
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem