View Single Post
Stary 26-12-2022, 21:28   #72
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,057
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał virus500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tedi_k nie obraź się ale od początku czułem, że chodzi Ci o możliwość sprzedaży. ....
Ustalmy może kwestie zasadnicze:
1) Nie wypowiadałem się ani razu powyżej o tym czy Kolegi moduł jest "świetny" czy "do kitu". Z bardzo prostej przyczyny - jak już się wie co i jak zrobić, to trudno jest taki pomysł "spieprzyć". Robi się "dla siebie", więc można sobie "wydziwiać" do woli. Z opisu wynika, że moduł działa i Kolega jest z niego "bardzo zadowolony". No to gratuluję. I tyle. Nie zmienia to prostego faktu, ze taki moduł to raczej "zabawa przedszkolaków" - jeśli już ktoś wie "o co w tym programowaniu CAN chodzi".
2) Porównywanie "samoróbki" do produktu fabrycznego nie ma najmniejszego sensu. Sam zrobiłem wiele takich modułów i wiem jak one wychodzą. Jakoś tak "nie bez powodu" Kolega nie wrzucił tu żadnych zdjęć swego dzieła. Ja nie miałem z tym większych problemów i zwykle takie zdjęcia tu na forum wrzucałem, jak opisywałem jakieś swoje moduły.
Tak czy inaczej raczej mnie Kolega nie zaskoczy jak ten Kolegi moduł "wygląda w środku". I zapewne "do fabryki" będzie mu "trochę daleko"...
3) Jak są chętni do zakupu - to oczywiście można im pomóc w uzyskaniu "zadowolenia z nabycia"... Jednak wszelkie wypowiedzi, że będzie to "lepsze od porządnego produktu fabrycznego" - to umówmy się, ze jest to jedynie "koloryt forumowej dyskusji"... Oczywiście inaczej sprawa wygląda, jak będziemy dyskutować o pomyśle "niedostępnym handlowo" albo "nieracjonalnie drogim". W tym konkretnym przypadku nic takiego nie ma miejsca - moim zdaniem.
4) Co do "...chodzi Ci o możliwość sprzedaży..." - a czego???
Mój numer telefonu jest powszechnie dostępny - w tym na forum. Można zadzwonić i spróbować "coś" ode mnie kupić. Wtedy dopiero się Kolega zdziwi... Nawet jakby ten żartem podany link do aukcji Kolega choć pobieżnie przeczytał - to by zobaczył, że jeden z moich modułów (specyficznych, niedostępnych handlowo) składa kolega z Torunia i to on go sprzedaje na allegro. Bo mnie się takich rzeczy nie chce po prostu już robić. Choć potrafię je opracować i oprogramować.
Jako "taką ciekawostkę" podam, iż oprogramowanie tego "startera" z aukcji (zrobionego na UNO z wykorzystanie MCP2515) liczy ponad 1300 linii kodu w Arduino.

Na koniec więc zachęcam do pogłębiania swych umiejętności i zajęcia się czymś ambitniejszym i bardziej nowatorskim Powodzenia!
Sądzę, że ze sporym dla siebie pożytkiem Kolega powinien staranie zapoznać się z wątkiem Damiana @kompiler - https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=273777
Warto zacząć czytać tak mniej więcej od strony 100 - wtedy zobaczy Kolega jakie rzeczy tu na forum potrafią inni...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-12-2022 o 21:57
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem