Temat: [Focus 2011-2014] Awaria silnika natychmiast serwis.
View Single Post
Stary 22-12-2022, 20:01   #8
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiast serwis.

Załamka.
Wlasnie jechałem ok 100km do rodziny... 15 km przed celem nagle szarpnęło... Włączyla się kontrolka ślizgającego auta... Po czym świeciła a auto nie miało mocy i szarpało... Próbowałem dalej jechać zjechałem na pobocze zaczęło wszystko się wyświetlać ślizgające auto, ciśnienie w oponach, ograniczenie funkcjonalności skrzyni biegów, jakieś ograniczenie pomocy podjazdu pod górę. I tak ledwo szarpiąc dojechałem pod dom... I powiem szczerze nie wiem co robić. Totalne załamanie.
Auto mam od niedawna. W dwóch serwisach mówili że wygląda jakby długo gdzieś stało. Stąd niby się rozsypał mechanicznie alternator.
Dlatego byla regenerowana przekładnia bo dwa razy mi wyłączyło wspomaganie kierownicy. Ten od przekładni mówil że przekładnia nią była złym stanie ale jakis sterownik też wymienił. Szczerze już żadnemu z nich nie wierze rownie dobrze mógł wziąć kasę i nic nie zrobić.
Wymieniałem niedawno rozrząd i olej w skrzyni biegów bo coś tak buczy na rozgrzanym. Jak się dociśnie hamulec(automat) to słychać bardziej to buczenie ale szczerze mówiąc to się boję tym autem jechać.chwile wcześniej wyprzedziłem kilka aut.

Ostatnio edytowane przez mk_ford ; 22-12-2022 o 20:04
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem