Temat: [Transit 2014-2019] Drgania Całego Samochodu
View Single Post
Stary 19-12-2022, 10:01   #9
Driv33r
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-12-2022
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Drgania Całego Samochodu

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście ja sie zdecydujesz wyciągać półoś to pamiętaj aby stronę wyjmowaną podnieść na tyle wyżej, żeby ci olej ze skrzyni nie wylał
Ale tak jak napisałem wyżej w serwisie już to sprawdzali napisali ze jest wszystko ok a nie jest...

Bump:
Cytat:
Napisał adach68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hi, Wojtek mądrze pisze, u mnie też drgania były najbardziej odczuwalne na 2 biegu. Co do samej półosi najpierw kupiłem nową, firmową LÖBRO/GKN. Po wymianie było jeszcze gorzej. Nie wiem czy ja tak trafiłem, czy to problem, nie raz tu opisywany, że coraz słabszej jakości są nowe części. W każdym razie zwróciłem element i kupiłem używaną oryg. półoś, drgania od razu zniknęły.

Tak tylko że u Ciebie było wiadome że to jest to że to jest wlaśnie półoś a u mnie stwierdzili że Tamm jest wszystko w porządku dlatego chcą zwalać skrzynię i sprawdzać dwumas

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem ci tylko, że u siebie w 2,0 tdci zmieniałem - ze względu na wibracje - piastę i półoś. I kiedy sprawdzałem czy półoś bije (w opisany wyżej sposób), to wyraźnie widoczny był promieniowy ruch półosi przy piaście. Nie wchodząc w dalsze szczegóły - zmieniłem piastę (na tanią używkę), a półoś dałem nową. Pomogło.
No tak tylko że muszę sam to sprawdzić jeszcze raz tak jak odpisałeś wyżej bo serwis w którym był je niby wyciągał i sprawdzał i mówią że jest wszystko ok jedynym mankamentem jest to że jedna półoś jest ewidentnie nowa a druga stara bo to mi też powiedzieli że ktoś już coś tam grzebał
Driv33r jest offline   Odpowiedź z Cytatem