View Single Post
Stary 30-11-2022, 13:19   #5
Harleyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: R4 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika, naprawa napinaczy - 2007, benzyna/gaz, 145km

Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, musisz je wymienić.


Forscan ma możliwość czyszczenia RCM po zderzeniu.


Ten silnik nie ma czujnika ciśnienia paliwa, więc pomiar jest możliwy tylko za pomocą manometru.
Generalnie na wszystkie bolączki z niestabilnymi obrotami i utrudnionym rozruchem pomaga aktualizacja software w ECU do najnowszej rewizji. Masz model z 2007, więc jest duża szansa, że masz jeszcze fabryczny(wadliwy) soft. Taka sama sytuacja jest w Focusie/C-maxie z silnikami 1.8/2.0 po 2007 roku, gdy zmienili sterownik z ESU-131 na ESU-411.
Sterownik można chyba zaktualizować forscanem lub elmconfigiem jeśli się nie mylę więc powinienem dać sobie z tym radę, ale wymiana napinaczy, nie wiem czy jest możliwa. Wielokrotnie szukałem opcji ich zakupu lub regeneracji i nic ale możliwe że ASO coś będzie mogło zrobić. Pytanie też jak to wymienić bo z tego co wyczytałem może to zrobić osoba z odpowiednimi uprawnieniami. De facto to jest nabój
Harleyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem