View Single Post
Stary 29-11-2022, 19:08   #1
Harleyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: R4 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 12
Smile Nierówna praca silnika, naprawa napinaczy - 2007, benzyna/gaz, 145km

Dzień dobry, pierwszy raz od 3 lat mam wystarczająco dużo czasu, żeby zająć się dogłębną naprawą i diagnozą swojego mondka. Kupiłem OBD od Viaken'a 1170 ale mam kilka problemów. Za pomoc będę bardzo wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od razu zaznaczę, że szukałem na forum podobnych tematów dotyczących tych problemów ale żaden mi nie pomógł. Zresztą, jeśli każdy trzymałby się zasady niepowielania tematów to forum pewnie byłoby martwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Błąd B112B na module BCMii - nie mam pojęcia o co tu chodzi, skąd ten błąd, ani co może oznaczać.

Błędy U1A37, B0070, B0072 na module RCM - jestem ich świadom, pojawiły się w 2019 po spotkaniu z sarną.

Co mnie nie pokoi to fakt, że wystrzeliły napinacze, poduszki natomiast są nieruszone, więc może ich nie ma, a może to zwykłe szczęście. Pasy stały się absolutnie sprawne po rozkręceniu i włożeniu "zapadki" na swoje miejsce, błędy zostały. Napinacze są chyba niewymienialne z racji, że są one pirotechnicze ale może błędy da się w jakiś sposób usunąć.

Coraz częściej zdarza się nierówna praca silnika, obroty raz za niskie (~700), innym razem za wysokie (~1100) ale tylko na postojach i zwykle na zimnym silniku. Czasem zdarza się, że przy np. dojeżdżaniu do świateł, po wysprzęgleniu i zatrzymaniu auta dodaje on gazu do 1500 obrotów tylko po to, żeby zaraz powrócić do normalnej pracy.

W trakcie typowej jazdy po mieście od punktu A do punktu B, co za tym idzie gaszeniu i odpalaniu jeszcze ciepłego silnika pojawia się problem z odpalaniem. Rozrusznik kręci, a auto odpala dopiero po 5-8 sekundach, chyba że nacisnę pedał gazu. Wtedy odpala od razu. Przepustnica jest czysta, więc nie wiem w czym jest problem.

Potrzebuję też porad, jak obsługiwać FORScan ponieważ jestem absolutnie w tym zielony i nie chciałbym niczego popsuć.

Z góry dzięki wszystkim za porady.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (95.5 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (96.5 KB, 12 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (93.8 KB, 12 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (93.6 KB, 11 wyświetleń)
Harleyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem