Temat: [Mondeo 2014- ] Ładowanie akumulatora prostownikiem
View Single Post
Stary 23-11-2022, 20:50   #15
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Jak prawidłowo ładować i podpiąć prostownik niby banał..

Cytat:
Napisał pokakulka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spokojnie ładuj w samochodzie, nic się nie stanie pod warunkiem, że ładowarka będzie inteligentna tzn. naładuje do odpowiedniego poziomu i przejdzie w tryb podtrzymywania napięcia. Ja mam ładowarkę Noco i normalnie podłączam w aucie i zapominam o temacie. Rano odpinam kable, zamykam maskę i w drogę. Reset BMS możesz zrobić, nic sie nie stanie. Włączasz zapłon, migasz 5 razy światła, potem 3 razy hamulec w podłogę i kontrolka aku powinna zamigać - to znak że właśnie zresetowałeś akumulator.
Prostownik będzie zapewne 1 z tych 2 co wymienlem także tzw Yntelygentne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie będzie miało to znaczenia jeśli po doładowaniu zrobię reset BMSa pomimo że używałem aku od pół roku + 1sze doładowanie prostownikiem i dopiero teraz zrobienie reset BMSa?? Hmm....
Ps. ktoś może używał prostowników co wymieniłem wyżej. Jakaś pomoc w wyborze do 150 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem