Temat: [Fiesta 2008-2012] Drgania w drzwiach kierowcy
View Single Post
Stary 06-11-2022, 20:52   #6
chmielewsky
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2022
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: Benzyna 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Drgania w drzwiach kierowcy

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie stuka linka szyby (jest mocowana do drzwi takim kołkiem jak w Focusie mk3). Właśnie linka jest luźno w tym kołku i stuka. Trzeba linkę owinąć taśmą parcianą w miejscu połączenia z kołkiem. Stuka mocno szczególnie podczas zamykania drzwi. Ja to miałem w prawych przednich drzwiach.

Jak zdemontujesz głośnik to już jest jakiś pogląd na to co się dzieje wewnątrz drzwi.

tutaj jest wszystko pokazane jak to rozebrać:

https://www.youtube.com/watch?v=7ZtL6_GsM4s

Interesować Cię będzie wszystko oprócz demontażu klamki zewnętrznej i zamkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo Ci dziękuję. Jak znajdę czas by się za to wziąć to z pewnością dam znać jaki był wynik tych prac.

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jesteś pewien, że to drzwi?
Ja miałem przez dłuższy czas stukanie podczas jazdy gdzieś z boku i nie mogłem zlokalizować co to i gdzie to stuka. Finalnie okazało się, ze stukała podkładka mocowania pasów w słupku B. Śruba mocująca była pozornie dokręcona, ale podkładka (duża masywna, a nie zwykła mała) miała ok 1mm luz i na nierównościach stukała uderzając w metal karoserii. Zdemontowałem pasy, podkładkę owinąłem taśmą izolującą, skręciłem i stukanie ustąpiło. A też wcześniej demontowałem boczek drzwi, szukając przyczyny.
Tak, to na sto procent w drzwiach. Wystarczy w nie puknąć by usłyszeć, że coś tam w nich jest nie tak. Musiałem też wyciszyć bas w głośnikach, bo bas powodował bardzo niekomfortowe dla ucha drgania.

Ostatnio edytowane przez chmielewsky ; 06-11-2022 o 20:55
chmielewsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem