View Single Post
Stary 24-10-2022, 14:31   #264
zbigi
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-Max / Mondeo Mk5
Silnik: 1798 /2.0 TDCi
Rocznik: 2005 / 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Niestety jestem zmuszony odgrzać ten temat, liczę na wyrozumiałość i konstruktywną poradę.

Mam wielki problem z aktualizacją sync1.1 do software w wersji 5.11. Mam taki Sync w swoim, niedawno kupionym mondeo i chciałbym, abym mógł wydawać polecenia w języku polskim, ponieważ operowanie angielskim jest w moim przypadku słabo skuteczne, a język polski bardzo ułatwiłby mi komunikację z Synciem przy wybieraniu kontaktów (angielskojęzyczny Sync naprawdę nie rozumie polskich nazwisk czy imion).
Walczę już z tym dwa dni. Pobierałem aktualizację ze strony Forda i z różnych innych źródeł. Wszystkie one są bardzo podobne kilka z nich to wersje identyczne z wersją oficjalną.

Niestety w każdym przypadku po pierwszym etapie instalacji, po tym jak usłyszę komunikat głosowy, że instalacja potrwa około 20 minut, to po jakiejś minucie wyświetla się komunikat "Instalacja nieudana" (lub "Installation failed" - zależnie od wersji językowej, w której odbywa się instalacja).

Używałem pendrive'a 2 GB i próbowałem też z innym, o pojemności 8GB. Ten drugi w ogóle chyba nie jest akceptowany, bo zawsze dostawałem przy próbie jego użycia zaraz na początku aktualizacji komunikat głosowy że nie znaleziono plików aktualizacji.

Znalazłem w Internecie wątek na angielskim forum forda https://www.fordownersclub.com/forum...wxWs4#comments informacje o tym jak inni pokonali trudności, ale sposoby tam podane u mnie się nie sprawdziły.

Może jest jakiś sposób wgrania oprogramowania do modułu Sync 1.1 nie korzystając z instalacji z pendrive'a?

Nr VIN mojego samochodu to WF0FXXWPCFFC72293.
Nry identyfikacyjne Sync-:
CCPU: EE209aZ5.8.14206_sp0.0_Product
ESN: 7TCP0321
FPN: E1BT-13D544-AG
VMCU: Vector_VMCU-04.00.08

Próbowałem pytać w innych miejscach w Internecie, ale prawie zawsze dostaję taką samą odpowiedź: żeby zmienić sobie system na Sync3. Ja jednak uważam, że mnie w mojej sytuacji nie stać na tak duży wydatek jaki wiąże się ze zmianą na Sync3 (na Sync2 - też nie). Zaktualizowany Sync1.1 do wersji 5.11 rozwiązałby mi problem.

Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc?

Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowane przez zbigi ; 24-10-2022 o 14:31 Powód: poprawka literówek
zbigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem