Temat: [Focus 2008-2011] Błąd programowania PCM
View Single Post
Stary 15-10-2022, 21:39   #64
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Samodzielna wymiana sterownika silnika - 2.0 tdci

Cześć, najdrożsi forumowicze, chciałem zapytać czy siedząc w niedzielę na działce z przysłowiowym "piwkiem" wymienię sterownik silnika posiadając komputer, kabel viakena, forscana i elmconfig oraz średnio-zaawansowane umiejętności czy będę wracał lawetą? Posiadam przy sobie tylko jeden kluczyk, jeżeli to istotne?

Jakie kroki trzeba wykonać i ile może to zająć czasu? Wymiana sterownika, wgranie softu silnika, przypisanie zegarów, kluczyków? Ktoś widział gdzieś kompletny poradnik?

Pytanie numer dwa, znajdę gdzieś instrukcję jak poprawnie ustawić viakena stn1170 i na jakich prędkościach go używać? Mam wgrany starszy soft, obsługiwany przez elmconfig, śmiga mi odczytywanie błędów i zmiana konfiguracji, wgrywałem soft do zegarów, niby wszystko gra, ale przy niektórych procedurach lub odczytywaniu pcm elmconfig wyrzuca i błąd.

Rozważam też zrobienie klona u elektronika, ale obecnie nie ma dla mnie czasu, a potrzebuję na próbę wymienić ten sterownik.



Dzięki za przeniesienie, przeczytałem cały temat, widzę że może mi braknąć niedzieli, więc na razie odpuszczę. Ale mam za to inne pytanie, jak pozbyć się błędów, które są pokazane w pierwszych poście? Mi elmconfig czasami wyrzuca dokładnie te same dwa.

Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 15-10-2022 o 22:59
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem