View Single Post
Stary 27-09-2022, 12:06   #23
jozaf
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 19-09-2016
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Amortyzatory tył: czy samopoziom można zamienić na zwykłe

Pękło mi górne mocowanie amortyzatora tylnego- wersja samopoziomująca. Wymieniałem je na oryginały 4 lata temu, przejechałem może 60 000km.

Nie da się kupić samych górnych mocować z poduszkami. Trzeba kupić cały komplet z amortyzatorem - koszt jak szukałem od 2500 do 3200PLN.
Zapewne zgodnie ze sztuką warto byłoby wymienić parę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozwiązanie jakie zastosowałem z mechanikiem to użycie standardowych mocować z poduszkami ze zwykłego setu amortyzatorów. Trzeba tylko delikatnie rozwiercić tuleje mocującego trzpień amortyzatora (ten z gwintem) w poduszcze.

Nawet gdybym miał wymieniać te poduszki co 50 000 km, to wolę w ten sposób, niż wydawać 7000PLN za każdym razem jak pójdzie mi cokolwiek związanego z amorem lub jego mocowaniem na tylnej osi.

PS - akurat zamierzony brak tych części u Forda (nie jest to kwestia stanów magazynowych, po prostu nigdy nie dało się ich kupić osobno) jest lekkim ***WULGARYZM*** Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 27-09-2022 o 18:33 Powód: §13 Zabrania się używania słów potocznie uznawanych za wulgarne (przeklinania), bez względu na sposób ich zapisu.
jozaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem