Temat: [Focus 2011-2014] Parametry pracy DPF
View Single Post
Stary 26-09-2022, 11:50   #6
bukakalke
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 15-06-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK III
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

Cześć, wracam do tematu z informacjami:

Jestem po dwóch wypalaniach DPF w zasadzie w moim przypadku potwierdza się prawie wszystko to o czym pisał Łukasz z wyjątkiem tego, że u mnie przy wypalaniu nie odpalają się świece żarowe, przynajmniej wg. Forscana.

Podczas wypalania temperatura na drugim czujniku dochodziła do 670 stopni, DPF zaczął się wypalać przy 76% zapełnienia i wypalił się elegancko do 0% (:O) mimo jazdy krętymi drogami wiejskimi z prędkością do 80 km/h.

Kolejne wypalanie DPF nastąpiło po przejechaniu ~1700 km. Szczerze mówiąc takie wyniki bardzo mnie satysfakcjonują wygląda na to, że DPF mimo przebiegu ponad 240 tys. km jest w dobrej kondycji, ale może się mylę (jeśli tak wyprowadźcie mnie z błędu). Podczas jazdy ekspresówka temperatura na drugim czujniku oscyluje w granicach 380-450 stopni zależy jak depne.

Auto użytkowane jest w cyklu mieszanym troche jeżdzę nim po Warszawie i co dwa tygodnie latam do swojego domu rodzinnego na wieś (trasa ok. 150km z czego jakies 60 km to ekspresówka, a reszta drogi wiejskie no i wiadomo wyjazd z Warszawy).

Tutaj też pytanie do was co ile mniej więcej wam wypalają się dpfy w fokach lub innych autach?

Dodam, że mój tata ma Astrę K z 2017 roku z przebiegiem ~180 tys. km i tam wypalanie występuje obecnie co około 200 km przy jeździe głównie autostradami/ekspresówkami, co w moim odczuciu jest niedopuszczalne i w najbliższy weekend będziemy rozpoczynać diagnozę co tam w niej nie gra, na dodatek temperatury pracy DPF w Astrze podczas jazdy z podobnymi prędkościami są o ponad 100 stopni niższe niż w Fordzie, a w trakcie wypalania nie przekraczają 550 stopni.

Chętnie zobaczę co tam piszczy w waszych DPF'ach. Dobrego dnia! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bukakalke jest offline   Odpowiedź z Cytatem