View Single Post
Stary 16-09-2022, 20:29   #15
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Cytat:
Napisał gifter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć Primanus,

Jak się sprawuje PUMA? Pewnie trochę kilometrów już zrobiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trafiłem na pechowy egzemplarz PUMY i miałem przygody:

Od nowości moja skrzynia biegów miała wadliwy synchronizator 3 i 4 biegu.

Po miesiącu prób i testowania (czy to czasem ja nie umiem korzystać z manualnej skrzyni biegów) poddałem się i zgłosiłem wadę fabryczną skrzyni biegów w ASO.

ASO sprawdziło auto i uznało roszczenie gwarancyjne, więc zostawiłem Pumę na naprawę (1-miesięczne auto, przebieg niecałe 1000 km)...

Pojawiły się spore problemy z dostępnością części.
Auto stało 2 miesiące rozebrane w ASO.
FORD dosłał synchronizator do ASO po 2 miesiącach i dość ostrych naciskach (moich i ASO ale w końcówce walki - głównie moich).

Kiedy wreszcie część dotarła - ASO zmontowało skrzynię i oddało mi auto.

Od tego momentu auto prawidłowo synchronizowało biegi (brak problemów z wbijaniem 3 i 4 biegu)... ale pojawiły się metaliczne stuki przy KAŻDEJ zmianie biegów, których w nowej skrzyni nie było (i być nie powinno)...

Był to najprawdopodobniej efekt rozebrania skrzyni i ponownego złożenia jej do kupy (chyba nie wszystko poszło tak jak powinno).

Pojeździłem trochę... i zareklamowałem te stuki... i miłe zaskoczenie:

FORD przyznał wymianę skrzyni na zupełnie nową.

Znowu czekałem na dostawę tej skrzyni do ASO 2 miesiące...

ale na początku września nowa skrzynia została dostarczona do ASO i wylądowała w mojej Pumie.

Teraz wszystko jest tak, jak powinno być od samego początku... czyli: brak uwag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podsumowując:
Miałem pecha.
Zapłaciłem za nowy samochód i dopiero 9 miesięcy od zakupu mam samochód który funkcjonuje tak, jak powinno funkcjonować nowe auto.

Plus dla FORDA, że nie schował głowy w piasek, tylko finalnie przyznał nową skrzynię (czyli gwarancja zadziałała jak powinna... co nie jest oczywiste we wszystkich markach)

Ostatnio edytowane przez PRIMANUS ; 16-09-2022 o 20:47
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem