View Single Post
Stary 14-09-2022, 16:43   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Radio nie reaguje

Cytat:
Napisał Pawlo376 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...wf0axxwpmaes78205
Najprostsze i najtańsze z możliwych radyjko do Kugi MK2 - CV4T-19C107-AF
Niestety aktualnie na allegro nie ma niczego tak prymitywnego...
Zamiana na coś lepszego może być problemem, bo w aucie nie ma zapewne "białej" anteny itp. itd.

Natomiast znalazłem u Rosjan dokładnie taki przypadek jak Kolega opisuje. Ponieważ znam dobrze rosyjski, to rozumiem co tu autor opowiada -
https://www.youtube.com/watch?v=4iJC86QWIvc

Generalnie na filmie widać, jak pokazuje palcem tranzystor SMD na odwrotnej stronie płyty głównej (nie umiejąc zresztą go nazwać tranzystorem - "nie wiem jak się ten element elektroniczny nazywa bo nie jestem elektronikiem..."Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Widać mocno przegrzany fragment druku, na którym ten tranzystor się znajduje. Widać radyjka te mają jakąś wadę konstrukcyjną, że coś tam tak ostro się "żarzy"...
Przegrzanie powoduje, że jedna nóżka (zapewne baza, choć nie analizowałem jaki tam jest tranzystor...) odlutowuje się. Po ponownym właściwym przelutowaniu tej nogi radyjko "ożyło".
Być może więc jest dla tego Kolegi radyjka "jakaś nadzieja"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem