View Single Post
Stary 24-08-2022, 14:41   #10
Lasiu21
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 15-01-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - nieduża nieszczelność, samoczynne wyłączanie

Witam wszystkich,

Ja też w sprawie klimatyzacji ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie dawno zakupiłem Fusion'a 2011 rok 1,6 16V benzyna i sprawa dotyczy klimatyzacji i jej dziwnej pracy. A teraz trochę więcej szczegółów.

Samochód zakupiłem z salonu Forda bo ktoś zostawił w rozliczenie , wszystko blacharsko i mechanicznie pasuje więc bierzemy, i dochodzimy do klimatyzacji, w serwisie powiedzieli że wymieniali w niej jakiś oring bo była nieszczelna, uzupełnili czynnik ale że teraz już jest wszystko sprawne.

Objawy:

Gdy silnik pracuje bez włączonej klimatyzacji jest super nic nie słychać żadnych dziwnych dźwięków, natomiast jeśli włączymy klimatyzację, dzieją się małe cyrki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Kontrolka od klimatyzacji na desce rozdzielczej świeci cały czas, w trakcie jazdy słychać jak sprężarka klimatyzacji się zasprzęgla i wysprzęgla w rytmicznie równych odcinkach czasu na oko co 10 sek. słychać takie "cyk" , podczas jazdy wyczuwalne jest też że w momencie zasprzęlenia samochód delikatnie zwalnia [ odstaje opór ] a gdy wysprzęgla delikatnie przyśpiesza. Czy w ten typ po prostu tak ma ??

2. Na kratkach wylotowych pomiędzy cyklami wyczuwalny jest minimalny wzrost temp. wieje zimnym ale nie tak mocno jak na zasprzeglonej sprężarce.

3. Dodatkowo gdy klimatyzacja jest włączona i np. dojedziemy i zatrzymamy się na światłach to słychać jak by coś chciało piszczeć jak wyłączę klimatyzację na guziku przestaje. Pytanie kończy się sprężarka ?? łożysko na jej wałku ?? czy może jej sprzęgło ?? lub może coś innego ??

Gdy by ktoś miał takie coś u siebie i miał na to rozwiązanie to proszę o rade

Pozdrawiam i szerokości bezawaryjności.
Lasiu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem