View Single Post
Stary 20-08-2022, 15:37   #1
martinez_
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-04-2018
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 Benzyna + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Metaliczny odgłos przy jeździe pod górę/skręczaniu

Witam,
pacjent: Ford Focus MK2, 2009 rok, Duratec 2.0 Benzyna+LPG, przebieg około 220 tys.

W ostatnim czasie, zauważyłem dziwne odgłosy, jakby metaliczne uderzanie z okolic silnika(na początku wydawało się że od strony pasażera). Występuje to tylko jak jadę pod górę lub skręcam. Nie jest to regularne, bo czasem w ogóle nie słyszę a czasem tylko na dużych wniesieniach. Zazwyczaj przy dodawaniu gazu jak obroty są 1.5-2.2 K. na 1-3 biegu. Jak ruszam, to nic nie słychać dopiero przy większym obciążeniu.


Przy wyższych prędkościach, nic nie słychać (chyba). Poza tym, to nie ma jakichś niepokojących objawów, nie faluje i chyba jest moc jak wcześniej.

Na postoju, nic nie słychać, mogę dodawać gazu itp, ale nic się nie dzieje.

Ostatnio skończył mi sie gaz i mam wrażenie, że na benzynie to się nasiliło (chociaż może to po prostu postępuje, bo dopiero będę tankował i "porównywał"). Wcześniej sądziłem, że jak jadę pod wzniesienie to dostaje jakiś wibracji i coś tam się obija, ale teraz zaczyna mnie coraz bardziej niepokoić.

Zerkałem pod maskę i zawieszenie i nie widzę aby coś "latało", nie mam póki co dostępu do kanału aby dokładnie zbadać co jest pod silnikiem. Wybieram się do mechanika, ale obecnie jestem za granicą i tutaj jest ograniczony dostęp do specjalistów.

Ostatnio edytowane przez martinez_ ; 20-08-2022 o 15:47
martinez_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem