Temat: [Mondeo 2014- ] Manetki zmiany biegów do skrzyni A8
View Single Post
Stary 19-08-2022, 21:35   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Manetki zmiany biegów do skrzyni A8

Cytat:
Napisał benykuleczka1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czy można dodać, pewnie tak skoro występuje z łopatkami, pytanie ile to będzie kosztowało.
Ja staram się pisać w oparciu o źródła.
Otwarłem schematy elektryczne Mondeo MK5 podając datę produkcji jako połowa 2021.
Wcześniej sprawdziłem, że złącze C218C to złącze "zwijaka od strony kierownicy". Jeśli manetki są, to muszą przechodzić przez to złącze.
W związku z tym poszukałem, na których schematach owo złącze C218C występuje.
Lista wystąpień w załączeniu.

Dalszą część dyskusji można toczyć z Fordem, a próba podłączenia owych manetek - przy braku ich na schematach - można próbować... Ja tam się nie podejmę...

Sytuacja może oczywiście wynikać z tego, że skrzynia 8F40 nie była stosowana w USA i w związku z tym na schematach - w większości "importowanych" z Fusiona USA (w USA złącze zwijaka ma oznaczenie C218B - i tak też - błędnie - występuje na schematach MK5) - nie została poprawnie rozrysowana, ale to nie zmienia nadal tego, że jak brak na schematach to dodanie i poprawne podłączenie "jest raczej problematyczne"...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg C218C.jpg (80.5 KB, 23 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-08-2022 o 21:51
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem