View Single Post
Stary 22-07-2022, 15:57   #1
trzemzal
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-07-2022
Skąd: Gliwice
Model: Ford Escape Tit
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2021
Postów: 6
Domyślnie 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Cześć, mój pierwszy temat więc wypada się przywitać. Przypłynął mój Escape 2021 Titanium i zaczyn zabawę z adaptacją do EU. W rocznikach 2021 nie montowali kierunkowskazów w lusterkach co raczej nie spodoba się diagnoście na przeglądzie. Jako, że jednego lusterka nie mam w ogóle postanowiłem doposażyć amerykańca o brakujące funkcje do full opcji: składanie, podświetlenie i kierunki. W połączeniu z BLIS i pamięcia takie lusterko na EU ma 15 pinów. Używki - w zasadzie nie do zdobycia. Mnie udało się jak na razie jedno kupić. No ale to dopiero ćwierć sukcesu. Pozostaje temat okablowania i kodowania. Wiązka która dochodzi do lustra pasażera do wtyczki ma poprowadzone 11 przewodów. Wychodzi na to, że 4 trzeba dołożyć. I tu pojawiają się pytania:
  1. Czy ktoś dysponuje schematem aby odpowiednio poprowadzić przewodu od kostki do modułu drzwi?
  2. Czy piny trzeba będzie zamieniać w kostce?
  3. Czy będzie konieczna wymiana modułu drzwi? (aktualnie JX7T-14B533-AG)
  4. Czy uda się to zakodować bez wymiany np. BCM lub czegoś jeszcze?
  5. Czy po wymianie przełącznika drzwi, z przyciskiem do składania wszystko zadziała czy konieczne będą dokładania kabli, kodowania etc?
Może przerabiał już ktoś ten temat? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, porady. W necie tematu na razie nikt nie poruszał więc może fajnie by było jak by tu powstała jakaś instrukcja. Escape 2020- coraz częściej pojawia się w Polsce i temat lusterek będzie nie raz wałkowany.

Ps. Opcja minimum (bez dokładania składania i oświetlenia) to kupno samego kierunkowskazu i próba dołożenia do lusterka. Ale trzeba by rzeźbić nakładkę, dokładać przewód + piny itd. Z tego co zaobserwowałem na zdjęciach to kierunkowskaz z Focusa MK4 jest taki sam.

Pozdrawiam!
trzemzal jest offline   Odpowiedź z Cytatem