Temat: [Mondeo 2014- ] Nie działa klimatyzacja
View Single Post
Stary 13-06-2022, 20:31   #1
Darekmk5
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-06-2022
Model: Mk5
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 1
Exclamation Klimatyzacja nie działa. - błąd "ecu defekt"

Witam. Jak w tytule mam problem z klimatyzacja w mondeo mk5. Nie działa. Z układem wszystko jest ok. czynnik, błędy, instalacja wykluczone. Na komputerze wychodzi "ECU defekt". Auto kupilem w listopadzie i prawdopodobnie klima już nie działała więc zrobiono mnie w balona (pewien "nowy" dealer Forda w trójmieście).
Mondek pomimo zakupu u autoryzowanego sprzedawcy Forda okazał się jednak samochodem "z giełdy od Ryśka" i jest po przejsciach blacharskich oraz miał wszystkie możliwe przypadłości wycieków z silnika i skrzyni. Usunięto wszystkie usterki na gwarancji, ale ta nieszczęsna przeoczona klima!
Co stwierdzono już wiosną tego roku: spalony bezpiecznik 40A od wentylatora. Po włożeniu bezpiecznika wentylator z prawej strony auta chodził non stop na maxa.
Po kilku dniach przypadkiem podczas wymiany oleju u znajomego stwierdzono wypietą wtyczkę żaluzji chłodnicy. Po oczyszczeniu i wpieciu wentylator "zamilkł".
Sprężarka dalej nie włacza się.
Auto po wcisnieciu AC lub Auto jak najbardziej "przygotowuje sie do startu klimy".
Starym sposobem z MK4 lekkie puknięcie w obudowę wentylatora po lewej stronie auta powoduje uruchomienie obu wentylatorów, ale na tak niskich obrotach ,że pracują bezszelestnie. Szukałem modułu wentylatorów, ale w MK5 już go nie ma lub nie wiem gdzie się znajduje. Serwis nie znalazł usterek poza błedem o opisie "uklad wentylatorów ECU defekt" i sugeruje wymianę wentylatorów wraz z obudową za kwotę 2100zł po rabatach :!: + koszt wymiany. Nie daje gwarancji, że klima ruszy więc wymiany odmowiłem.
Czy jest ktoś na forum kto przerabiał podobną usterkę i niekoniecznie wydał 3500zł na naprawę w ASO?
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę
Darekmk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem