Temat: [Transit 2000-2006] Nie działa klakson
View Single Post
Stary 31-05-2022, 17:44   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

Cytat:
Napisał Espanol1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko robiłem jak w poście wyżej opisane i nic. Czyli czeka mnie rozbieranie kierownicy????
Ale co to znaczy "i nic"? Czy sygnał zadziałał po zwarciu styków nr 3 i 5 gniazda przekaźnika R3 ? Jeżeli nie działa - to nie jest wina obwodu sterującego w kierownicy...Sprawdzaj obwody nie miernikiem (multimetrem), ale próbnikiem zrobionym z żarówki samochodowej 5 lub 21W/12V.

Jeżeli sygnał w ogóle nie działa po zwarciu styków nr 3 i 5 w gnieździe przekaźnika, sprawdź, czy jest napięcie na stykach nr 1 i 3 gniazda przekaźnika R3 w stosunku do masy.. Żarówka powinna się zapalić (ale znajdź dla niej dobrą masę). Potem - jeżeli żarówka świeci, sprawdź tym próbnikiem obwód sygnału od przekaźnika do sygnału i jego masy- podłącz próbnik do styków nr 3 i 5, żarówka powinna się zaświecić, ale nieco słabiej.
W zależności od tego kiedy się zaświeci - wiesz gdzie szukać uszkodzenia.
Także tym próbnikiem sprawdź masę sygnału - zwierasz styki gniazda nr 3 i 5, następnie próbnik podłączasz do wtyku sygnału pin nr2, przewód czarno-żółty, drugi przewód próbnika do jakiejś dobrej masy. Jeżeli żarówka świeci - brak jest masy na wtyku sygnału (czyli na pinie nr 1, czarny przewód)...

Dopiero kiedy sygnał zadziała po zwarciu styków - trzeba myśleć o uszkodzeniu obwodu sterującego przekaźnikiem, także w kierownicy.

Kombinuj - niestety nie mam tu gdzie jestem skanera i nie mogę zamieścić schematu. Ale to prosty układ jest...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-05-2022 o 17:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem