Temat: [S-MAX 2006-2015] pobiera prąd i rozładowuje akulumator
View Single Post
Stary 26-05-2022, 11:43   #176
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Cytat:
Napisał anwod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mialem podobny objaw w innym samochodzie. Przyczyna byl rozrusznik. Czasami zatrzymywal sie w takim polozeniu, ktore powodowalo rozladowanie akumulatora. Nie potrafie tego dokladnie wytlumaczyc, powtarzam tylko co uslyszalem od elektryka :-) Objaw byl identyczny 2 miesiace dobrze a poznie nagle rozladowane aku do zera i pozniej znowu kilkatyg dobrze i tak w kolko.
Miałem podobny przypadek, mój rozrusznik czasem nie kręcił i czasem wydawał dziwne dźwięki. Prąd uciekał co jakiś czas, zawsze gdy auto stało więcej niż 1 dzień bez odpalania. 2 razy lądował u elektryka i za każdym razem, po nawet kilkudniowych testach, nie znajdywali problemu.
Ja sam też na własną rękę szukałem.
W końcu rozrusznik padł i od tego momentu ani razu nie miałem takiej przygody. Mam nadzieję, że to było to.

Bump:
Cytat:
Napisał slavic71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszczy cos po lewej stronie silnika i rozładowuje się akumulator, co to może być? Będe wdzięcny za podpowiedzi.
Czyżby głodny chomik ?
__________________
§23
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem