Temat: [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Jakie felgi aluminiowe i opony letnie
View Single Post
Stary 16-05-2022, 11:28   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Aluminiowe felgi 18" + opony

Cytat:
Napisał kk98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mówię o pl ale eu i widuje je na 18tlach jeżdżą skracają hamują i jakoś jest ok...
Może i widujesz, ale w Europie jest różnie . Np. w DE (i nie tylko tam) jeżeli chcesz jeździć na innych niż fabryczne kołach, musisz pojechać na badanie techniczne, przedstawić certyfikat zgodności felg z wymaganiami producenta samochodu, sprawdzają też przydatność opon i wpisują to w dokumentację samochodu. Niemiecka policja widząc nietypowe felgi od razu sprawdza czy takie koła są wpisane w dokumentację auta. W PL takie formalizowanie jeszcze nie jest wymagane, ale już spotkałem się z z kontrolą policyjną oraz podczas przeglądu technicznego, kiedy to zakwestionowano indeks obciążenia opon. Myślę, ze to tylko kwestia czasu, ale podobnie jak w DE będzie i w PL.

Inna sprawa to już po prostu rozsądek techniczny użytkownika samochodu...

Generalnie: są najlżejsze wersje Transitów wyposażanych w felgi 18" (jak jest z Custonani - nie sprawdzałem), ale wszyscy użytkownicy narzekają na beznadziejnie niskie przebiegi tych opon.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-05-2022 o 11:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem