Temat: [Kuga 2008-2012] 2008 Układ kierowniczy - usterka
View Single Post
Stary 19-04-2022, 04:25   #1
maxtros
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 13-10-2015
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie 2008 Układ kierowniczy - usterka

Witam,
Problem takiego typu

Wsiadłem do auta odpaliłem go - po chwili wyrzucił komunikat Układ kierowniczy - usterka. Zdałem sobie sprawy że nie słyszałem charakterystycznego kliknięcia od odblokowania się elektronicznej blokady kierownicy. Auto działało dobrze, zrobiłem następnie trasę 80 km. Brak problemów z pompą wspomagania. Dojechałem do domu, na drugi dzień odpaliłem auto - komunikat taki sam, brak dźwięku odblokowania się kierownicy, nie blokowała się najwidoczniej.
Zrobiłem krótką trasę z rodzinką do parku i spacer. Wróciłem do auta, wcisnąłem sprzęgła zanim odpaliłem auto pokręciłem dosyć mocno kierownica na postoju wciskam przycisk Power - zero reakcji... Auto nie ma zapłonu żadnych komunikatów.

Spradzwone wszystkie bezpieczniki w komorze silnika oraz od pasażera - sprawne.
Odpiąłem pompę wspomagania. Odpiąłem też zasilanie trzpienia elektronicznej blokady kierownicy.
Klemy z aku na 2h, zwarłem je ze sobą, komputer się zresetował do ustawień ale sytuacja taka sama. Brak reakcji na przycisk Power. Po godzinie doszedłem do sytuacji gdzie wciskając przycisk Power wyrzuca błąd Układ kierowniczy - usterka. Nadal brak zapłonu.

Akumulator sprawdzony ma odpowiednie napięcia, nie jest stary 3 letni.
Przewodem elm237 nie wepne się gdyż nie ma zapłonu...
maxtros jest offline   Odpowiedź z Cytatem