Temat: [Focus 2011-2014] Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost
View Single Post
Stary 17-04-2022, 13:11   #29
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,375
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Poduszka silnika.
Wymiana trwa około półtorej godziny wolnym tempem.
Mając podnosnik i kawałek drewna można spokojnie zrobić to na podjeździe pod domem.
Wibracje na postoju przy odpalonym silniku ustają.
Dziesiątki mechaników jak spytasz czy to może być poduszka, sprawdzą od góry, nacisną palcem i powiedzą że nie ma wycieków i poduszka wygląda ok a wystarczy wymienić.
Sam kupowałem w Autodocu
I jak wyżej, polecam wymianę zapewne przy pierwszych 70-80 tysiącach kilometrów przebiegu.
Drugiej wymiany jeszcze nie robiłem (mam najechane 160 tysięcy)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powyżej poduszka dla 1.6 EcoBoost
Do diesla są o wiele tańsze.

Wpis u mnie w temacie jak wymieniałem i trochę zdjęć

https://forum.fordclubpolska.org/sho...&postcount=920

Jeśli chodzi o sprzęgło.
U mnie koszt za sprzęgło, dwumasę, wysprzęglik, uszczelniacz półosi zamknął się w £901 (4559 zł).

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzęgło łapie od samego dołu co też jest dla mnie nowością (przyzwyczaiłem się, że pedał muszę puścić prawie do połowy żeby auto zaczęło ruszać).
Zniknęły kompletnie kangurki w korku jak ruszam na pierwszym biegu i jak było rozgrzane sprzęgło to zaczynało się szarpanie (swojego czasu na forum był wątek gdzie wiele osób potwierdzilo że ma tak samo)
To miałem wymieniane przy przebiegu 124 313 km.

Również niejednokrotnie na forum było wskazywane, że oryginalne sprzęgło (a przede wszystkim docisk) w Focusie MK3 z 1.6 EcoBoost właśnie mniej więcej tyle wytrzymuje.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 17-04-2022 o 13:13
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem