Temat: [Focus 2011-2014] Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost
View Single Post
Stary 17-04-2022, 12:59   #25
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli możesz to napisz mi proszę jeszcze czy miałeś przed wymianą sprzęgła wibracje odczuwalne na karoserii przy ok 2000-2200 rpm. Nieważne czy na luzie, na postoju, czy przy zarzuconym biegu. Pozdrawiam
Tak mam wrażenie że coś takiego też miałem ale nie jestem pewny. Wydaje mi się że za to odpowiada przede wszystkim ta poduszka od silnika. Bo praktycznie wszystkie wibracje ustały zwłaszcza te na postoju. Najgorzej było zimą gdy na zewnątrz temp. była na minusie wtedy w środku po odpaleniu całą deska rozdzielcza i kierownica wpadały w okropne wibracje. Po wymianie wraz z tymi poduszkami jak ręką odjął nawet gdy jest zimno wibracje są minimalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie w tych Focusach z 1.6 EB poduszki silnika padają bardzo szybko najlepiej trzymać nie dłużej niż przebieg na niej 70 tysięcy, ja miałem przy wymianie przebieg 110 tysięcy i były straszne odczucia (wibracje) mimo że nie miała wycieków.

Miałem potem jeszcze trochę wibracje potem przy jeździe od około 90 km/h i więcej ale okazało się że prawdopodobnie miałem źle wyważone koła na letnich oponach bo po założeniu zimowych praktycznie też mi to ustało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Ogólnie tak jak mówię u mnie były takie odczucia po wymianie wszystkiego jakbym wsiadł do innego takiego samego ale nowego Focusa i wróciłem do domu z bananem na twarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mati3995 ; 17-04-2022 o 13:03
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem