Temat: [Focus 2014-2018] Aktywacja asystenta parkowania
View Single Post
Stary 20-03-2022, 18:27   #1
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Aktywacja asystenta parkowania

Cześć, miałem fabrycznie 4x PDC z tyłu, dołożyłem dodatkowe dwa czujniki z tyłu oraz 6x czujniki z przodu. Wymieniłem PAM na B*. Wszystkie 12 czujników działa, obwód (flank guard) też jest wyświetlany, jednak po włączeniu asystenta parkowania wywala "asystent parkowania niedostępny. Sprawdź instrukcję obsługi". Moduł PAM jest skonfigurowany poprawnie (pobrany po VIN z samochodu fabrycznie wyposażonego w asystenta i 12 czujników plus przejrzany jeszcze "na logikę"), BCM: advanced automatic parking system, PCM: front/rear PDC with SAPP (nie ma w UCDS pozycji APA, ale porównywaliśmy konfigurację PCM po VIN w samochodzie z fabrycznym asystentem, ma tak samo ustawione), APIM: front/rear PDC with APA (konfig też pobranyc po VIN). Wygląda, że wszystko jest dobrze, ale skoro jest dobrze, a nie działa to gdzie może być błąd? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przyda się chyba świeże spojrzenie na sprawę. Błędów w modułach brak.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem