View Single Post
Stary 03-03-2022, 17:19   #1
smolam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2015
Model: Explorer 4x4 Limited
Silnik: 4.6 V8
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Przy gwałtownym dodaniu gazu, samochód zamiast ruszyć ma czkawkę.

Postanowiłem przenieść mój wątek z innego działu gdyż problem ewidentnie jest z LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem dotyczy Ford Explorer z silnikiem V8 4.6 3v. Od pewnego czasu toczę nierówną walkę z instalacją gazową a konkretnie z jednym objawem który jest okazjonalny ale, niestety, niebezpieczny. Mianowicie raz na jakiś czas, przy gwałtownym dodaniu gazu, samochód zamiast ruszyć ma czkawkę a czasami nawet zgaśnie. Ma to kolosalne znaczenie w przypadku włączania się do ruchu, np. na rondzie. Zdarzyło mi się już, kilka razy, stanąć na jego środku...

Objaw występuje jedynie na gazie. Po stronie instalacji został zrobiony pełen serwis plus wstawione zostały nowe reduktory. 3 serwisy pochyliły się nad problemem ale żaden nie widzi problemu.

Po stronie samochodu sprawdzone nieszczelności w dolocie i wydechu, wyczyszczone i pomierzone cewki (wszystkie równe i trzymają parametry), nowe świece i przerwa zmniejszona do 0,8mm. Świeży olej i filtry. Nowy wydech dedykowany Magnaflow ze sportowymi katami.

W teorii sondy sprawdzone przez mechanika, bez zarzutu.
Silnik nie łapie błędów, nie wywala check-a ale zdaje się palić nieco za dużo.
I tu jest zagadka - na 55l gazu przejechałem 87km !!! Przy czym trzeba pamiętać że silnik przez jakiś czas pracuje na benzynie.

Dziś zabrałem kompa z pełnym ForSCAN-em i pologowałem trochę choć przy próbie samodzielnej analizy zauważyłem, że wybrane parametry są nieco bez sensu a i sposób jazdy do odpowiednich nie należał. Wrzucam spakowane logi gdyby ktoś chciał rzucić okiem.

https://drive.google.com/file/d/1ID_...ew?usp=sharing

Tu prośba o sugestie co do grup które warto zalogować.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, gdzie szukać potencjalnych problemów.

Ostatnio edytowane przez smolam ; 04-03-2022 o 07:59
smolam jest offline   Odpowiedź z Cytatem