View Single Post
Stary 14-02-2022, 15:28   #89
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Pani Tereso, z wielkim zainteresowaniem śledząc ten wątek nie dawałem Pani większych nadziei na sukces, z drugiej strony popierałem zaangażowanie.
Nawet miałem poszukać kilka znanych mi odnośników do toczących sie batalii zw. z motorem 1,6eb.
Jednak czytając Pani ostatni post ręce opadły i nie tylko...
Jak dorosła osoba, która płaci za nowy silnik ponad dwadzieścia kilka tyś pln. nie żąda po wymianie/naprawie samochodu gwarancji, zwłaszcza że sparzyła sie na poprzednim identycznym motorze o małym przebiegu.
Co to znaczy że nie jest potrzebna gwarancja, niby nie, ale ja chce wiedzieć co podlega gwarancji przy takim złożonym przedmiocie jakim jest motor do samochodu. Przecież kupowała P. usługę w legalnie działającym przedsiębiorstwie, gdzie panują określone zasady.
Dzisiaj jak sią kupuje nawet baterie do laptopa żąda sie gwarancji, bo tam jest określony termin obowiązującej gwarancji/ niekoniecznie 24miesiące i podany sposób pierwszego ładowania, przynajmniej tak powinno być, tak zwany dupochron dla importera czy też producenta.
Jak zawsze uważałem i do teraz tak uważam że Aso wcale nie prowadzi lepszych jakości usług od Pana Mietka z małego zakładu, to na korzyść jest przejrzystość w dokumentach i materiale. NIE UWIERZE ZE NIKT NIE WSPOMNIAŁ O OCZYWISTEJ WYMIANIE OLEJU NA DOTARCIU MOTORU, tym bardziej że serwis Forda w tym przypadku nic nie traci, wręcz przeciwnie, zarabia dalej na Pani bo to Pani płaci za interwał.
Pozdrawiam i życze powodzenia

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 14-02-2022 o 15:34
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem