View Single Post
Stary 08-02-2022, 19:25   #8
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Wg Ustawy o bezpieczeństwie produktów, UOKiK powinien dowalić im karę 100 tyś. zł, ale, nie wiedzieć czemu, potraktowali ich lajtowo. Wysłałam już skargę na UOKiK do organu nadzorującego czyli Prezesa Rady Ministrów. A następnie zgłoszę sprawę do prokuratury. Ford w odpowiedzi na pozew pisze bzdury pt, że nie udowodniłam, iż monitorowałam na bieżąco poziomu płynu chłodzącego - zatem posiadając Forda winnam nagrywać każdą czynność? Opinia biegłego (sądowego) na zlecenie prywatne jest jednoznaczna, przegrzanie silnika, zdeformowanie uszczelki głowicy, nieszczelność układu chłodzenia, komora głowicy czwartego cylindra wypłukana, powierzchnia drugiego cylindra skorodowana z powodu nieszczelności układu chłodzenia, a pani mecenas pisze, że nie dolewałam płynu. Czy oni potrafią czytać ze zrozumieniem? Najpierw Citycar Gliwice skasował 24 tyś zł za pierwszy silnik przy przebiegu 89 tyś km, który to silnik padł 2 lata później przy przebiegu 50 tyś. km. Pół roku czekałam na reakcję na moje pisma, nawet nie raczyli odpowiedzieć. Arogancja, buta, brak jakiejkolwiek etyki. Dlatego chętnie pomogę innym osobom borykającym się z tym samym problemem.

Bump: Waterspoon "Moim zdaniem sprawa zakończy się na etapie poznania przez ewentualnego powoda opłaty od pozwu i wynagrodzenia kancelarii i ewentualnych kosztów prawników Forda w przypadku przegranej."

Sprawa jest w toku. Póki co, odpowiedź z Forda na pozew na beznadziejnym poziomie. Czekamy na pierwszą rozprawę.

Bump: Waterspoon: "Tutaj polski sąd może uznać swoją niewłaściwość i wtedy pozew w USA ... no szacun.
30.11.2020 w sądzie okręgowym w Delaware wpłynął pozew zbiorowy dot. wadliwych silników ecoboost. Powodzi utrzymują, że Ford wiedział o wadach silnika już w 2010r. na etapie testów przedprodukcyjnych.
W USA takie sprawy zazwyczaj prowadzone są bezkosztowo dla powodów, na zasadzie success fee czyli kancelaria pobiera określony procent od wygranej.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem