View Single Post
Stary 04-02-2022, 22:41   #7
maciek8792
ford::beginner
 
Imię: MACIEJ
Zarejestrowany: 19-10-2021
Skąd: Biała
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jak to jest z tym komputerem silnika, wtryskami, samoadaptacją?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, czy ASO robi takie usługi, bo tu jest wiele niewiadomych, a oni jako ASO muszą dać gwarancję na usługę. Raczej wątpię.
Pytałeś pana Piotra w Auto-Waś, czy by wgral program dla silnika 115KM?

Wgrywanie programów typu krzak znalezionych w sieci to chyba jest nic innego, jak szukanie kłopotów... Ja odradzam.
Witam dzisiaj wróciłem od auto-waś. Pan Piotr wszystko sprawdził i tradycyjnie wszystko ogarnął, doszło parę innych rzeczy i oczywiście pełen sukces Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Naprawdę warto tam pojechać dla mnie te 130km w jedną stronę. Więc tak : miałem wsadzony komputer ale z programem 2.2 tdci o mocy uwaga 85PS. Po wgraniu programu na 2.4 tdci 115KM oczywiście powrót do domu to już zupełnie inne doznania. Najbardziej mnie zaskoczyło, że spadło spalanie. Auto chodzi bardzo żwawo biorąc pod uwagę swoją masę, a mimo tego bierze mniej paliwa. Dla prędkości ok 120km na autostradzie normalnej jazdy dość żwawej nawet bym powiedział osiągam ok 8-9L co uważam za dobry wynik. Oczywiście to jedna trasa zobaczymy co będzie dalej ale w końcu auto chodzi jak trzeba.

Zostaje jeszcze kwestia słabego odpalania po postoju. Obawiam się, że coś nie halo z kompresją. Jeszcze przed chwilą wyczytałem, że może być sensor temperatury uwalony i myśli, że auto ciepłe jak jest zimne. Może tak być, bo w tym aucie nawet na mrozach odpala się wentylator od razu, pomimo że moim zdaniem, powinien się rozgrzać zanim załączy się wiatrak.

Ostatnio edytowane przez maciek8792 ; 04-02-2022 o 22:45
maciek8792 jest offline   Odpowiedź z Cytatem