View Single Post
Stary 01-02-2022, 16:27   #28
Kuba_123
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-10-2021
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie tryb awaryjny, odcięcie zapłonu, dziwne zachowanie przepustnicy

Witam posiadam mondeo mk4, 2007 rok, 2.0 duratec 145km, manual, 110000 przebiegu.
Auto było uderzone z prawej strony z przodu, wymieniłem kolektor dolotowy i zespawałem skrzynię bo była lekko pęknięta od góry przez co
ciekł olej. Samochód jeździł przez miesiąc bez problemu potem zaczął się problem z "usterką silnika", występowało to raz na ok. 5 uruchomień auta
lub znikało po ponownym odpaleniu, teraz auto praktycznie cały czas wchodzi w tryb awaryjny i jest nie jezdne bo silnik ma ograniczone obroty
i odcina mu zapłon na dwóch cylindrach. Dodatkowo pojawiły się dziwne błędy oraz światła przestały reagować na włącznik i manetki, działają tylko
kierunkowskazy a zwykłe cały czas się palą. Jeden elektryk stwierdził że ecu jest sprawne i błędy na stole się kasują a drugi powiedział że
należy je wymienić, jednak za światła odpowiada chyba BCM w którym też jest dziwny problem bo na bezpieczniku F6 (15A) komputer sterujący telefonu przeskakuje
iskra jednak nie pali bezpiecznika.
Błędy jakie pokazuje to:
-B1097 - przekaźnik ogrzewania przedniej szyby,(stały)
-B1C55 - cewka przekaźnika klaksonu - usterka w obwodzie,(stały)
-P0607 - wykonanie modułu sterowania(stały),
-P2110 - Układ sterujący siłownikiem przepustnicy - wymuszone ograniczenie obrotów,(stały)
-C0051 - czujnik pozycji kierownicy,(stały)
-B1130 - moduł wyłącznika świateł,
-P1607 - obwód lampki kontrolnej MIL
-U0401 - Nieprawidłowe dane uzyskane z modułu sterującego silnika/ukłąd przeniesienia napędu,
-U0100 - utrata komunikacji z ECM/PCM (A),
-P2135 - Czujnik A i B położenia przepustnicy, błąd wiarygodności,
Awaria silnika pokazuje się od razu po włączeniu zapłonu jednak czasami gdy postoi dopiero po jakichś 30 sekundach.
Wiązka pomiędzy ecu a przepustnicą jak i cała silnika sprawdzona aż do gumowej kostki przy ścianie grodziowej, masy silnika też sprawdzone.
Przepustnica też wyczyszczona, jednak zaobserwowałem że po włączeniu zapłony trzęsie się jakby próbowała się zamknąć mimo tego że jest zamknięta,
na filmiku naciskam ją wiem że nie powinno się tak robić ale to samo się dzieje gdy wciskam pedał gazu.
Nie wiem już w czym leży problem, szukać nowego sterownika lub zna ktoś kogoś kto się zajmuję takimi rzeczami ?
Proszę o pomoc.
https://youtu.be/_7NZ4KSQxVk link do filmu z działaniem przepustnicy
Kuba_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem