Temat: [Fiesta 2012-2017] Uszkodzony termostat 1.0EB
View Single Post
Stary 17-01-2022, 09:12   #1
Tom523
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sieradz
Model: Ka MK1/Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.3 Duratec (70KM)/1.0 EcoBoost (100KM)
Rocznik: 2003/2015
Postów: 111
Domyślnie Uszkodzony termostat 1.0EB

Witajcie,

z racji, że nie znam się zbyt na mechanice zwracam się z uprzejmą prośbą do Was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diagnozuje swój samochód.. Pacjent to Ford Fiesta MK7 2015 1.0 100KM EcoBoost.
Mam taki problem. Zimą spada mi zakres temperatury płynu chłodzącego na pulpicie zegarów. Climatronic, ogrzewanie ustawione na 19*C dmucha ciepłym powietrzem. Po przejechaniu np 30km pojazd ma ciężko osiągnąć temperaturę roboczą. Gdy osiągnie 4 kreski (zakres optymalny) spada po chwili na 3. Po kolejnych kilometrach znowu 4 i tak w koło.
Wiosna/lato bez problemu 4 kreski i je tak trzyma (nie maleje ani nie rośnie).
Zimną, przy temperaturze (-2/-3) problem z osiągnięciem temperatury bywa na trasie szybkiego ruchu.
Fordem mało jeżdżę więc szukam na razie usterki we własnym zakresie.
Może to uszkodzony termostat. Ze schematu który sobie ogarnąłem widać 2 termostaty.
Jeden z mich "8575C" - wkład termostatu który wchodzi do obudowy wraz z oringiem. Ten drugi to - "8575B". Myślę że każdy z termostatów odpowiada za swój obieg. Chce zasięgnąć rady doświadczonych użytkowników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuje za każde radyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Tom523 ; 17-01-2022 o 10:08
Tom523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem