View Single Post
Stary 13-01-2022, 11:28   #26
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Jak ja się cieszę, że jestem na tym forum i mogę czytać tak wartościowe posty wyżej aktywnych kolegów. Otóż dzięki Wam Panowie wyrwałem chwasta w postaci BSM i jeszcze ten shit S&S wyrwałem w pakiecie, co mnie chyba bardziej cieszy. Kupiłem na wiosnę nowy aku i wymieniłem, ponieważ przy dość długich trasach miałem napięcie na aku na poziomie 12,20 V co często kontroluje właśnie z uwagi na trasy. To był już trzeci aku, bo drugi wytrzymał niecałe 3 lata i zdechł jak poprzedni. Nic się nie działo ale jakoś bałem się gdzieś jechać z takim aku, wiec w ramach testu co by nie wymieniać jeszcze w miarę dobrego, podłączyłem prostownik żeby sprawdzić ile będzie się ładował do całkowitego naładowania. Trwało to około 1,5 godziny prądem 8 A więc aku można powiedzieć prawie trup. Nabyłem nowy, podłączyłem, zresetowałem BSM i niczego nie świadomy jeździłem do wczoraj. Wczoraj przeczytałem post w tym temacie i dzisiaj z rana dzida do garażu, mierzę ............ znowu 12,20 V a wczoraj trasa. I decyzja była natychmiastowa, wyrywam chwasta. Sprawdziłem ładowanie po wyjęciu wtyczki i jest na wolnych 14,75 V normalnie baja. Żadnych błędów na zegarach, a czy gdzieś indziej będą to mi lata. Za jakiś czas zmierzę co się dzieje. Mam nadzieję, że już nie zarżnął mi ten BSM prawie nowego aku. Więc dzięki Wam Panowie jeszcze raz za te posty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem