View Single Post
Stary 04-01-2022, 15:27   #4
Hunterrek
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-10-2021
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Sterowanie nawiewem

Witam.
Szukałem, był podobny temat, ale nie znalazłem tam odpowiedzi. Niedawno kupiłem Fiestę MK7 (klima automatyczna) i od samego początku mam problem z nawiewem. Powietrze leci ze wszystkich miejsc (oprócz na nogi) niezależnie od wybrania odpowiedniego przycisku. Znalazłem temat w którym opisywany jest taki sam problem i było tam napisane, że częstą przyczyną jest pękanie takiego plastikowego czegoś, co wychodzi z silniczka nawiewu. Niestety klimatronik ma trochę inne sterowanie. Nie widzę, żeby silniczki sterowały jakimiś cięgnami. Wymontowałem jeden silniczek, który wydaje mi się, że działa (zdjęcie nr 2 i 3). Znalazłem też drugi silniczek, do którego mam bardzo trudne dojście, a właściwie do jednej ze śrubek i dlatego go nie wykręciłem strzałka na zdjęciu nr 1 pokazuje, gdzie on jest. Zdjęcia 4, 5 pokazują jak on wygląda. Jak dotknę go palcem, to też czuję, że pracuje, ale nie widzę już czy ten plasticzek biały i szary nie jest pęknięty. Próbować go demontować, czy przyczyna leży gdzieś indziej? Miał ktoś taką przypadłość z automatyczną klimą?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (101.0 KB, 99 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (107.9 KB, 95 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (94.7 KB, 87 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (101.1 KB, 87 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (100.6 KB, 83 wyświetleń)
Hunterrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem