View Single Post
Stary 02-01-2022, 09:52   #16
dw998
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 31-01-2018
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Wypadnie zapłonu, cewka, trzymanie obrotów podczas zmiany biegów, OBD ?

Witajcie po dłuższej przerwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początku życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a teraz do rzeczy...
Ogólnie mam problem jak powyżej w temacie (2008r., 2.0 benzyna):
1. Auto na ssaniu trzyma obroty podczas zmiany biegów.
2. Przeważnie na ssaniu ale i gdy auto dobrze się nie zagrzeje potrafi go przydusić przy ruszaniu lub bardzo wolnej jeździe.
3. Przy utrzymywaniu stałej prędkości jazdy idzie wyczuć nie jednostajne bardzo krótkie szarpnięcia.
4. Przy jeździe powyżej 130km/h również lubi szarpnąć ale już zdecydowanie mocniej.

Jakieś dwa lata temu pojechałem z z tym do mechanika, wyczyścił przepustnicę, zaadaptował ją, zrobił update oprogramowania, skasował 250 zł i problem 1, 2 ustąpiły na ok rok.
Teraz doszły do tego usterki 3, 4.
Zastanawiam się czy przy pomocy programu do diagnostyki jestem w stanie odczytać ewentualne wypadanie zapłonu i zrobić sobie ww adaptację przepustnicy.
Proszę o pomoc w doborze programu, złącza OBD i ewentualnych wskazówkach.

Pozdrawiam
dw998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem