View Single Post
Stary 23-12-2021, 17:23   #24
tomcyg12
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Skąd: Okolice Częstochowy
Model: Focus mk3
Silnik: Ecoboost 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Kierownica sama skręca na nierównościach, a opony 215/50/R17

Dzisiaj ustawiałem w podobno najlepszym warsztacie geometrii w Częstochowie. Ciśnienie powietrza sprawdzili, bo taką funkcję ma ich urządzenie do geometrii. Luzy sprawdzili, tak samo jak mechanik wcześniej i jeszcze wcześniej osoba ustawiająca zbieżność. Jedynie co wtedy stwierdził to zużyta końcówka drążka. Wymieniłem na nową, chociaż ta zdjęta nie miała według mnie luzu. Opony zmieniłem przód z tyłem. Opony 2 letnie, całoroczne więc pewnie jak 4 letnie sezonowe. Duży plus przy dzisiejszym ustawianiu zbieżności, maszyna którą mają na nawet podpinany komputer do auta, żeby ustawić czujnik kąta skrętu. Wcześniej było tak, że raz kierownica prost,a po skręcie krzywo. Jak by luz był. Ustawiony przód i tył na zbieżność, delikatnie ściąga w lewo, ale myślę że to już od opon. Co do pływania w koleinach to tak jak wspominacie, że po wymianie opon przeszło, to mechanik powiedział, że też miał przypadki a szczególnie przy całorocznych. Bardzo małe odcinki to auto pokonuje. Żona do pracy na jeździ 2 km w jedną stronę, ja mam służbową Fabię. Tam nic takiego nie występuje, pięknie się prowadzi. Więc raczej opon letnich nie opłaci mi się kupować. Wcześniej miałem Mondeo MK3 i MK4 i jeździło się super. Z Focusa jestem zawiedziony.
tomcyg12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem