Temat: [Ogólne] BT/VC Aktualizacja modułu
View Single Post
Stary 21-12-2021, 21:15   #678
erystr
ford::amateur
 
Imię: Eryk
Zarejestrowany: 21-12-2021
Skąd: Rawicz
Model: Fiesta MK7
Silnik: diesel 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja modułu

Witajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem z aktualizacją mojego modułu w Fiesta Mk7 2009r..
Moduł to Nokia RX-42 HW:0600 8M5T-19C112-CL. ECU software number: 8M5T-14D511-CL. Jest to radio Ford Audio z BT, USB i miniJack Aux.
Próbuję bezskutecznie zaktualizować ten moduł VC/BT w celu nauczenia go obsługi A2DP (muzyka via BT). Próbowałem używać softów 8M5T-14D511-CT.bvc/vbf oraz 8M5T-14D511-CV.bvc/vbf. Próbowałem i na czas aktualizacji zmieniać język w radiu na francuski (bo auto z francji), i usuwałem zapisany telefon przed aktualizacją, jak też odpinałem moduł z obu wiązek (ta duża i to niby usb (nie miniusb jak w tych poliftowych)) na parę minut w celu jego resetu.
Za każdym razem auto widzi aktualizację, zaczyna ją robić bo widzę po diodzie penka/czytnika odczyt danych z pendrive/czytnika kart sd, ale przetwarza aktualizację ponad 50 minut za każdym razem i nic się nie dzieje (po pewnym czasie przestaje odczytywać penka itp ale dalej wisi na komunikacie czekania i przetwarzania aktualizacji). Raz tylko jak radio miało j. Francuski ustawiony to jak wróciłem do auta po ok. 50min to komunikat zniknął ale nie zmieniło to nic a nic...
Proszę pomóżcie bo ja już tracę pomysły co dalej robić... Nie chciałbym kupować innego modułu bo te na allegro stoją średnio koło 200zł (albo ja nie umiem szukać tańszych) a autem może pojeżdżę pewnie do marca gdzieś bo teściu jest handlarzem i pewnie koło marca auto pójdzie na sell a ja dostanę inne oczekujące na zakończenie okresu karencji (by podatku wyższego nie płacić), ale fajnie by było jakbym mógł chociaż muzykę puszczać z telefonu bez ciągnięcia kabla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo obecnie mam jeden kabel usb do ładowania tel a drugi to jack do muzyki i trochę mi się plączą koło dźwigni ręcznego i skrzyni biegów xD
Podobno ten moduł można nauczyć obsługi tego BT A2DP ale jak widać moduł strasznie nie chce ze mną współpracować i nie wiem co jest tego powodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dziękuję za wszelkie porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
erystr jest offline   Odpowiedź z Cytatem