View Single Post
Stary 15-12-2021, 19:05   #5
RomanRybak
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 13-12-2021
Skąd: Wrocław
Model: Fusion
Silnik: 1.4 benzyna 80KM 59kW
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator lub regulator napięcia

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fusion nie ma napinacza paska alternatora. Trzeba zdjąć pasek przyrządem albo odkręcić 2 górne śruby alternatora i wtedy pasek sam spadnie. Można założyć również bez przyrządu: zakładasz pasek, ktoś musi podnieść alternator do góry i wtedy wkręcasz śruby i pasek jest zamontowanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja dałem radę samGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkręciłem już cały alternator, łącznie z dolną śrubą, bez odkręcania nadkola i dolnej osłony... Ale się skurczybyk zaklinował. Dla jasności, moja praca to siedzenie przy komputerze i klepanie w klawiaturę. Jednak lubię pomajsterkować sam. Stąd mogą wystąpić głupie błędy z mojej strony...

Wracając... Problem powoduje prawa, górna śruba na stałe zamontowana do obudowy/silnika(gdzieś tam). Przez nią nie mogę przechylić go wystarczająco na lewo, by wysunąć pasek.
RomanRybak jest offline   Odpowiedź z Cytatem