View Single Post
Stary 11-12-2021, 14:55   #13
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 385
Thumbs up Odp: Focus Mk3 1.0 Ecoboost

Cytat:
Napisał MrEngineer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
przymierzam się do zakupu focusa Mk3 1.0 Ecoboost. Do tej pory rozważałem tylko wersję 125KM ze względu na skrzynię 6 biegową. Trochę poczytałem, że 5 biegowe mają takie same przełożenie maksymalne tylko są bardziej rozsiane. Jaka jest różnica w obrotach pomiędzy 5 i 6 biegową wersją przy około 140km/h? CZasem robię trasy i nie chcę, żeby samochód wył przy tej prędkości.
Tomasz ja jeżdżę trzy lata z hakiem tym silnikiem i skrzynią 6-cio biegową w focusie i przy prędkości 140 na 6-tym biegu jeszcze skrzynia nie wyje. Zasługą jest też dobre wyciszenie kabiny. Mój ma już blisko 6 lat i 118 k. przebiegu i zawsze lany olej Castrol 5W20 dedykowany do ecoboostów i rozrząd jeszcze oryginał. Kontrolka gaśnie nawet na zimnym ( mróz) silniku po sekundzie. Myślę, że temat trochę rozdmuchany po filmikach "przyjaciół ze wschodu" z youtuba. Druga sprawa to eksperymentowanie z super olejami firm trzecich co nie brali udziału w konstruowaniu tego silnika, może tak się właśnie kończyć ( rozpuszczeniem paska) przez zbyt "agresywny olej".
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem