Temat: [Focus 2018- ] Dodatkowe czujniki TPMS
View Single Post
Stary 25-11-2021, 23:44   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Dodatkowe czujniki TPMS

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy skręcie każde koło ma inną prędkość. ...
Prosiłem o "klasyczną fizykę" a nie o "kreatywną"...
Żyroskop (jeśli jest) mierzy PRZYSPIESZENIA a nie prędkość... Prędkość obrotową mierzy ABS - ale on DOKONALE WIE które koło jest które...

Zadanie brzmi - jak BCM ma się dowiedzieć który czujnik jest w którym kole...

Więc można dalej kombinować - bo na razie wyobraźnia (i wiedza...) jakoś nie dopisują...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - właśnie ABS (i jakaś "pozostałość" po systemie DDS) może ewentualnie być wyjaśnieniem prawidłowego (jeśli to faktycznie ma miejsce - bo jednak ciągle wątpię...) wskazywania uszkodzonej opony... "Dynamiczna" redyslokacja czujników przez BCM jest zupełnie nieprawdopodobna.

BTW2 - nie dalej jak dziś był u mnie Lincoln Navigator 2019 (też "inny" Ford - tak pewnie z 5 razy droższy i bardziej zaawansowany od aut Kolegów tu się udzielających...) i nijak nie miał przypisanych czujników TPMS w kołach poprawnie - mimo, że jechał do mnie i jechał i jechał i tak ok. 100km...
Przyjechał bym mu je dopisał moją "maszynką"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem