Temat: [S-MAX 2006-2015] Jakie felgi i oponki na zimę ?
View Single Post
Stary 17-11-2021, 00:04   #1344
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Wiem, że nie powinienem bo to już będzie 1344 post... no ale.

Postanowiłem pierwszy raz kupić wielosezonowe - chodzi o finanse, bo mam do wymiany oba komplety i fakt że jeżdżę niewiele i raczej spokojnie. Rocznie jakieś 10 k km. W góry na razie się nie wybieram, zimą będę jeździł weekendowo po Warszawie i okolicach do 80 km, więc będę w miejscach gdzie jeszcze nie widziałem zimą odśnieżonej drogi, ale okazjonalnie. W sezonie rowerowym wszystkie typy dróg i nawierzchni także w dłuższych trasach.

Czy ktoś ma doświadczenie z wielosezonowymi Dunlop Sport All Season? Nie będę kombinował i mam zamiar kupić standardowe 225/50 R17 bo taką mam felgę aluminiową.
Mam też 16" aluminiową, na której są zimówki, ale zostało 3,5-4 mm, a na letnich tylko 1 mm więcej.

Zakładam, że gdybym miał kupić drugi komplet, to raczej zimowy na 16, ale nie wcześniej jak za 1-2 lata i tylko przy założeniu że wreszcie wrócę do nart.

Dlaczego pytam o te? Bo wyskoczyły mi jako pierwsze na znanym portalu, mają dobre opinie i akceptowalną dla mnie cenę. Opinii za dużo nie mają, a weszły na rynek chyba jesienią 2020.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem