View Single Post
Stary 15-11-2021, 07:58   #18
seba_999
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-01-2019
Skąd: Opole
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie przy hamowaniu silnikiem i utrzymywaniu prędkości

Witam,
Chciałbym odkopać swój stary temat, bo problem się nasila. Podsumowując:
- auto poszarpuje (kangurek) w zakresie 1500-2000 obr/min, przy lekkim wciśnięciu pedału gazu, np. tocząc się w terenie zabudowanym na w miarę prostej drodze. Zaobserwowałem to też czasem przy hamowaniu silnikiem. Żeby było trudniej to nie zawsze to występuje. Nie udało mi się zaobserwować żadnych prawidłowości jeśli chodzi o stopień rozgrzania silnika, temperaturę zewnętrzną, wilgotność itp. Natomiast jest to bardziej odczuwalne niż w momencie zakładania tego tematu 1,5 roku temu
- aktualny przebieg 192 tys km
- filtry i olej wymieniane na bieżąco (brak zmiany zachowania auta przed/po wymianie, przy wymianie filtra paliwa - opiłków brak)
- rozrząd wymieniony pół roku temu (nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o szarpanie)
- kompletne sprzęgło z dwumasą wymienione 1,5 roku temu (z powodu awarii wysprzęglika)

Diagnostyka komputerowa nie wykazuje, natomiast mechanikowi "nie podobał się" EGR. Został przeze mnie wyjęty. Dramatu nie było jeśli chodzi o zabrudzenie - było trochę sadzy. Wyczyściłem, włożyłem, zaadoptowałem. Nic się nie zmieniło jeśli chodzi o szarpanie w trakcie jazdy. Jeśli chodzi o korekty na wtryskiwaczach to wygląda to następująco:
CylBal1 = około 1,12-1,14
CylBal2 = około 0,95
CylBal3 = około 0,94
CylBal4 = około 0,98

Gdzie szukać problemu? Co jeszcze sprawdzić?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2021-11-15 085519.jpg (14.7 KB, 14 wyświetleń)
seba_999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem