View Single Post
Stary 13-11-2021, 18:24   #38
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy inaczej dalej obstawiam za wersją że w Mondeo PSS gra lepiej niż w S-Max. Możemy kiedyś porównać aby potwierdzić lub obalić tę teorię.
Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem za. Ale żeby porównanie miało sens, to najpierw zmienię te głośniki.
No to jestem gotowy do porównania PSS: Mondeo mk4 vs. S-MAX mk1. Nawet założyłem na przednie drzwi głośniki takie, jak masz Ty w swoim aucie. Czyli zarówno w przednich, jak i w tylnych drzwiach mam dokładnie takie same głośniki niskotonowe. Również głośniki wysokotonowe są u mnie dokładnie takie same.


BTW. Po zmianie z głośników "czarnych" na "niebieskie" różnica w graniu jest - dla moich uszu - hmmmmm...
...praktycznie niezauważalna. Albo jestem głuchy, albo już sam nie wiem co.


P.S. Nie chciałbym, aby po moich (dosyć krytycznych) wpisach powstało takie wrażenie, że PSS w S-Maxie mk1 "nie gra". Bynajmniej. Uważam wręcz, że gra znakomicie. Natomiast muszę to jeszcze raz napisać, moje odczucia po zmianie nagłośnienia są niezmienne: uważam, że setup, który miałem przed zmianą na PSS, tj. radio BLAUPUNKT NX SD MCA2+ z ośmioma głośnikami (4 niskotonowe 25W z czarną papierową membraną + 4 wysokotonowe) grał również bardzo dobrze.
Zmiana nagłośnienia na PSS, tj. radio BLAUPUNKT NX SD MCA2+ wspomagane wzmacniaczem (dedykowany dla S-MAX mk1) z jedenastoma głośnikami (4 niskotonowe 25W z niebieską plastikową membraną + 5 wysokotonowych, w tym jeden w kokpicie + 1 subwoofer w schowku przy nogach pasażera 2. rzędu + 1 średniotonowy w kokpicie), gdybym miał to spróbować wyrazić cyferkami, poprawiła jakość (ogólną) dźwięku o 11%. Z tego 10% to zasługa subwoofera i dodatkowych głośników w kokpicie a 1% to zasługa zmiany głośników w drzwiach z "czarnych" na "niebieskie". Te cyferki, to oczywiście moje odczucie i jest to na pewno ocena subiektywna, po prostu MOJA OPINIA. A z "opinią" to wiadomo...
...jak z dziurą w tyłku, każdy ma własną.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem