View Single Post
Stary 20-10-2021, 23:43   #14
Dragon10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-07-2021
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Exclamation Odp: Szarpanie, dławienie silnika, aż do zgaśnięcia 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe czy @Dragon10 naprawił.

Tutaj jest dokładnie o tym samym https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=148799
Naprawiłem, ale ile nerwów i pieniędzy mnie to kosztowało to szkoda gadać...
Ostatecznie u drugiego mechanika-elektronika zostało potwierdzone, że to usterka sterownika. Zamówiłem używkę z aledrogo, mechanik wymienił, przyjechałem odebrać, a tu ten sam problem, odpalił ale go dławiło i zaraz "Awaria silnika, konieczny serwis" - okazało się, że kody wszystkich wtryskiwaczy są nieprawidłowe, a mechanik mówił że przegrał ze starego sterownika całą pamięć.
Dlaczego wszystkie kody były nieprawidłowe skoro wymieniony został jeden???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatecznie samochód został na kolejny dzień, zostały prawidłowo wpisane kody wtryskiwaczy, odebrałem początkiem września, no i od tego czasu jest ok niby...

Pierwszy mechanik dał mi wtrysk, sprawdziłem go zewnętrznie i faktycznie uwalony elektrycznie, więc może jednak pechowo było zwarcie i poszedł wtrysk wraz ze sterownikiem?

Natomiast wiem, że na 99% pierwszy mechanik perfidnie mnie oszukał regenerując pompę wysokiego ciśnienia (robił znajomy jego to i pewności czy to wykonane nie mam), no i też policzył sobie za sprawdzenie 1 wtrysku, gdzie był to jego błąd bo źle odczytał z kompa, który jest 1., a który 4....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Dragon10 ; 20-11-2021 o 16:09
Dragon10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem