View Single Post
Stary 20-10-2021, 11:31   #25
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

PSS w S-MAX mk1 FL w wykonaniu prawie fabrycznym mam i ja.
Wykonanie "prawie" fabryczne, bo w drzwiach ciągle siedzą papierowe głośniki.

Tak jak przypuszczałem jakością dźwięku powalony na kolana nie zostałem. Może dlatego, że już wcześniej mój fabryczny setup grał całkiem przyzwoicie.
Nie spodziewam się jakichś drastycznych różnic "in plus" po wymianie na głośniki "niebieskie". Zobaczymy, bo taka zmiana na pewno nastąpi. W końcu wszystko musi być tak jak sobie życzył konstruktor. Albo może raczej księgowy.

Przemyślenia:
1. na ten cały subwoofer w nogach pasażera mogą narzekać wrażliwe osoby, którym przyjdzie podróżować dłużej moim autem. Jednak na stopy położone na głośniku przenoszone są wibracje i jest to doznanie niezbyt przyjemne na dłuższą metę.
2. roboty z dołożeniem w sposób fabryczny w cholerę, a efekt dźwiękowy IMHO tylko nieco lepszy niż był wcześniej. Chyba jednak "gra nie warta świeczki". Gdyby nie fakt, że takie wyzwania to moje hobby i uwielbiam spędzać wolny czas rozkręcając i skręcając swoje auta, to bym się nie zdecydował.
3. mnie się bez problemu udało przykręcić stelaż wzmacniacza przy pomocy fabrycznych śrub. Może jakiś bardziej elastyczny jestem, ale mogę śmiało powiedzieć: w S-Maxie DA SIĘ!
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem