View Single Post
Stary 15-10-2021, 09:59   #144
Mikesz
ford::amateur
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 11-05-2017
Skąd: Witkowo
Model: Galaxy MKII, S-Max ST
Silnik: ASZ, HUWA
Rocznik: 2004, 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Dopadło i mnie, po rozebraniu przelotki ukazały się zerwane przewody, niestety wszystkie są czarne, cienkie, 4 z nich prowadzą do zamka, jeden do silniczka wycieraczki. - pacjent S-Max 2007r 2,5T

Wiecie czy komunikacja z zamkiem jest po CANie ? czy klasycznie - 2 przewody do mikrostyku informujacego o zamknieciu, i 2 do silniczka otwierajacego zamek ?

jakoś perspektywa 5! czyli 120 kombinacji mnie lekko przeraża.

niestety schematy rosyjskie pokazuja ze w przypadku 4 pinowych zamkow jest to komunikacja CAN i zupa blada,

Jakies porady - cokolwiek ?

z tego co juz sprawdzilem zamkniecie zamka powoduje zwarcie na 2 przewodach, a przy otwartym 3 pozostaja zwarte do masy - wstepne podlaczenia nie przyniosly efektu, bo gdy uruchomilem zamek to swiatla w bagazniku zapalaly sie po zamknieciu klapy a nie przy otwartej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Dopadło i mnie, po rozebraniu przelotki ukazały się zerwane przewody, niestety wszystkie są czarne, cienkie, 4 z nich prowadzą do zamka, jeden do silniczka wycieraczki. - pacjent S-Max 2007r 2,5T

Wiecie czy komunikacja z zamkiem jest po CANie ? czy klasycznie - 2 przewody do mikrostyku informujacego o zamknieciu, i 2 do silniczka otwierajacego zamek ?

jakoś perspektywa 5! czyli 120 kombinacji mnie lekko przeraża.

niestety schematy rosyjskie pokazuja ze w przypadku 4 pinowych zamkow jest to komunikacja CAN i zupa blada,

Jakies porady - cokolwiek ?

z tego co juz sprawdzilem zamkniecie zamka powoduje zwarcie na 2 przewodach, a przy otwartym 3 pozostaja zwarte do masy - wstepne podlaczenia nie przyniosly efektu, bo gdy uruchomilem zamek to swiatla w bagazniku zapalaly sie po zamknieciu klapy a nie przy otwartej.

od strony nadwozia mam na jednym +3V, na drugim +12(chyba wtedy jak sa swiatla wnetrza zapalone - ale to jeszcze musze sprawdzic), pozostałe zwarte do masy

wycieraczka działa (wprawdzie zatrzymuje roznie) mimo odlaczonego jednego przewodu


EDIT: Zrobione - piny w zamku tylnej klapy (bo nigdzie nie znalazłem)

licząc od prawej pusty, pusty, +12V - oświetlenie, +3V - czujnik zamknięcia, masa, zasilanie silniczka - otwieranie

polutowane, zabezpieczone i działa

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zdjecie

Ostatnio edytowane przez Mikesz ; 15-10-2021 o 17:56
Mikesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem