Temat: [Transit 2014-2019] Czy ktoś już posiada nowy model ???
View Single Post
Stary 04-10-2021, 12:15   #1068
pbiernacki
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-09-2019
Skąd: łódzkie
Model: Ford Tourneo Custom
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam.
Ja w listopadzie 2019 zamawiałem Tourneo Custom 185KM Titanium L1 M6 rocznik modelowy 2020. Dłuższy nie zmieściłby mi się do garażu. Z nowości wtedy był za dopłatą mHEV, ale odradzono mi, że za duża nowość w Fordzie. W tej chwili przebieg ponad 24tys. km. Na jeździe próbnej jechałem z automatyczną skrzynią biegów (bo w wersji manualnej nie mieli). Stwierdziłem, że to nie dla mnie. Wolę tradycyjną manualną. Dwójka jest krótka, poza tym ok. Przydaje się BLIS wraz z kamerą tylną, ksenony mimo że słabsze (w VW Touranie miałem mocniejsze ze spryskiwaczami) i tak uważam, że są lepsze od halogenów. Park Assist nieprecyzyjny, przy parkowaniu prostopadłym uparcie prowadził w krzaki. Wziąłem nagrzewnicę elektryczną PTC oraz webasto (programowaną nagrzewnicę spalinową) z pilotem. Garaż 3m od domu więc można odpalić przez okno bez wychodzenia. Ujście spalin przy progu kierowcy nie objęte chyba żadną ekologią bo śmierdzi tradycyjną spaloną ropą. Ale sprawdziło się poprzedniej zimy przy większych mrozach. W pierwszej kolejności nagrzewa silnik, dopiero później grzeje wnętrze. Przy dużych mrozach można się zdziwić, że 40 minut grzania a w kabinie chłodno, ale po ruszeniu w ciągu paru minut robi się upał. Dosłownie. Trzeba tylko pamiętać że musi być co najmniej 18 litrów w baku. Raz zapomniałem zatankować i po 12 km po mieście nadal było chłodno. Wziąłem także SVO –manualną regenerację filtra DPF. Najczęściej robię jednorazowo odcinki 12-20km po drogach lokalnych (dziennie 60-150km). Dla fordowskiego diesla ecoblue jest to krótki odcinek i zapycha się po 80-200km. A to dla mnie oznacza wypalanie codziennie/co drugi dzień. Nie mam czasu na codzienne jazdy po autostradzie specjalnie, żeby wypalić DPF, zresztą tam też zdarzają się korki, a wg instrukcji: jedź z prędkością powyżej 50km/h przez co najmniej 20min. Na postoju trwa to 12-13min (w duże upały i mrozy trochę dłużej), musi być co najmniej 12 litrów paliwa w baku.
pbiernacki jest offline   Odpowiedź z Cytatem