Temat: [Mondeo 2007-2014] Moduł komfortu (BCM) -wymiana
View Single Post
Stary 26-09-2021, 09:00   #402
hukolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2021
Model: Ford mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zewrzyj styki robocze przekaźnika R7 w skrzynce pod maską.
Po zwarciu styków roboczych zapłon powrócił, mogłem przeprowadzić diagnostykę i skasować błędy. Po zabiegach wszyskto wróciło do normy jest zapłon jak w książce. Natomiast podczas próby uruchomienia samochodu rozrusznik nie kręci słychać przekaźniki w KVM w Bcmi lampy przednie przygasają pompkę słychać w bagażniku lecz rozrusznik nie kręci.

W Forscan istnieją następujące błędy:
---------

Nie działa panel od sterowania lamp oraz podświetlania deski.

B1130 - Moduł przełącznika świateł

(Po podmianie Bcmii na inny chwilowo błąd ten jest obecny nadal więc wykluczam awarię modułu Bcmii jeśli chodzi o ten błąd)

--------------

RCM - Błąd B0094 - Środkowy przedni czujnik systemu bezpieczeństwa

Sprawdziłem ten czujnik który jest montowany pod pasem przednim komory silnika na środku. Wtyczka wygląda na ok i jest podpięty sprawdziłem nie wiem jaki sygnał do niego dochodzi w środku jest elektronika to nie jest zwykły czujnik grawitacyjny.

-------------

RFA - Kod p1571 - włącznik hamulca - błąd porównania sygnału

---------------

Czy te błędy mogą powodować to że rozrusznik nie kręci?

Wie ktoś może gdzie prowadzona jest wiązka od przełącznika świateł do jakiego modułu jest prowadzona raczej Bmii może gdzieś po drodze jest kostka łącząca dwie wiązki
hukolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem