Temat: [Mondeo 2007-2014] Jak wyłączyć podświetlenie przycisków
View Single Post
Stary 22-09-2021, 09:20   #5
Drizzt06
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć podświetlenie przycisków

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz włącznik świateł z regulowaną mocą podświetlenia przyrządów?
Przyznam, że nie kojarzę takiej regulacji. Jeśli by taka funkcja u mnie istniała to czy byłaby pod przyciskiem do włączania świateł (nim nie mam pomysłu jak można by zrobić cokolwiek innego niż włączenie świateł) czy gdzieś osobno jakaś gałka?

Cytat:
Napisał bartecki92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie nic prostego do rozwiązania. Albo bawisz się w elektryka i wyciągasz piny z kostek albo dajesz na całej instalacji włączniki, albo czarnym markerem jedziesz przyciski
Z elektryką mam niewiele wspólnego i na razie poszedłem w rozwiązanie podobne ostatniemu, które zaproponowałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedynie żeby było mniej inwazyjne to zakleiłem podświetlenia na podsufitce taśmą klejącą. No i każdy wyjazd z dziećmi tak planuję żeby wrócić przed zmrokiem, bo wtedy podświetlenie jest prawie niewidoczne. Jedyny kłopot że zima idzie i coraz wcześniej się ściemnia... Niedługo nawet po południu już będzie za późno.

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poliftach można wyłączyć podświetlenie tylnych przycisków drzwiowych otwierania okien jak się włączy blokadę "rodzicielską" (otwierania drzwi i okien). Dziecko jadące na tylnej kanapie, tyłem do kierunku jazdy miałoby szansę nie widzieć innych przełączników, poza podświetleniem lampek podsufitki. Podsufitkę można zakleić byle czym, np. jakąś taśmą malarską.
Mhm, tak właśnie uczyniłem i dopóki nie zbliża się zmrok to ta metoda wystarcza. Dzieci są małe i jeżdżą w fotelikach tyłem do kierunku jazdy, więc tak jak mówisz to powinno wystarczyć, tylko że z kolei daliśmy im lusterka, aby mogli widzieć rodziców i to komplikuje sprawę... Teraz ciężko im to odebrać, dlatego w pierwszej kolejności pomyślałem, że może z podświetleniem dałoby się wygrać. Miałem nadzieję, że będzie gdzieś ukryta taka funkcja:/
A gdzie się włącza blokadę rodzicielską?
Drizzt06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem